Bodybuilding
Masaż

Masaż leczniczy

PRZECZYTAJ WIĘCEJ

MASAŻ LECZNICZY

Polega on na ocenie wrażliwości uciskowej tkanek, lokalizacji struktur, w których wystąpiło wzmożone napięcie oraz zastosowaniu właściwych technik w celu przywrócenia ich prawidłowego tonusu. Masaż ten opiera swoje działanie na zjawisku tensegracji, czyli na strukturalnych zależnościach występujących między mięśniami, więzadłami i powięziami.

Zgodnie z prawem tensegracji, wzrost napięcia jednego elementu struktury powoduje analogiczny wzrost napięcia w obrębie jej pozostałych elementów. W budowie anatomicznej człowieka jest wiele miejsc, gdzie na małej powierzchni kości ma swój przyczep kilka mięśni, generujących siły pociągania w różnych kierunkach. Aby dany element kostny pozostał w niezmienionej pozycji, siły te muszą się równoważyć. W przypadku podwyższenia tonusu spoczynkowego jednego z mięśni, dochodzi do proporcjonalnego wzrostu napięcia we wszystkich pozostałych elementach-mięśniach, więzadłach i powięziach, pozostających z num w bezpośrednim lub pośrednim kontakcie strukturalnym. Nie pozostaje to także bez wpływu na nerwy obwodowe oraz naczynia krwionośne i chłonne, przebiegające w pobliży napiętych tkanek. Taka sytuacja, utrzymująca się przez dłuższy czas, może doprowadzić do stanu zapalnego oraz bolesności w miejscu sumowania się sił pociągania, a także do zaburzeń ukrwienia oraz przewodnictwa nerwowego.

Masaż ten jest bardzo skuteczną metodą w walce z różnymi dolegliwościami. Dokładna ocena pacjenta pozwala na precyzyjne ustalenie zakresu zabiegu oraz na indywidualizację terapii. Dzięki temu efekt terapeutyczny jest większy oraz możliwy do osiągnięcia w krótszym czasie, niż w przypadku stosowania masażu klasycznego.

MASAŻ GORĄCYMI KAMIENIAMI

Masaż gorącymi kamieniami łączy w sobie tradycyjne techniki masażu relaksacyjnego z użyciem gorących kamieni bazaltowych. Kamienie podgrzane do odpowiedniej temperatury dobrze utrzymują ciepło i łatwo oddają ją ciału. Terapeutyczne działanie masażu jest związane z różnicą temperatur między ciałem a kamieniami.

Każdą część ciała przed właściwym masażem przygotowuje się i rozgrzewa krótkim masażem relaksacyjnym. Zmniejsza to różnicę temperatur pomiędzy ciałem, a kamieniami. Połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu współczesnego człowieka, relaksując i regenerując całe ciało.

Masaż kamieniami przeznaczony jest dla osób zdrowych. Do przeciwwskazań należą: ciąża, niewydolność serca, zaburzenia czucia, stany nowotworowe, stany gorączkowe.

MASAŻ DLA PAR

Relaksacyjny masaż całego ciała dla dwojga.

Masaż ten jest dedykowany jest związkom, które cenią sobie relaks i pielęgnację pod każdą postacią. Jest to idealny sposób na ucieczkę od codzienności oraz scenariusz na romantyczne popołudnie. Masaż dla dwojga w Olimpie idealnie sprawdzi się również w formie prezentu świątecznego.